Lektoři

Vedoucí souboru Lučinka

Šárka Křížková

lektorka Ševců, Formanů a Mlynářů, tanečnice a lektorka Sedláků

Šárka (roz. Adamová) tancuje v Lučince od 4 let, postupně souborem prošla se svými třemi sestrami. Krom dvou let v Lučince strávila celé dětství. 
Chvíli působila i v dospělém souboru Stodolan, ale po jeho přesunu na Moravu se natrvalo vrátila do Lučinky. 
V roce 2007 spolu s Terkou po roční pauze obnovily chod souboru a založili i dospěláky.
V roce 2015 úspěšně absolvovala Školu folklorních tradic, kurz akreditovaný ministerstvem školství a zameřený na vedoucí folklorních soubrorů. 

Terka Johnová

lektorka Ševců, Formanů a Mlynářů, tanečnice a lektorka Sedláků

Terka (roz. Hrazdírová) do Lučinky začala chodit už jako předškolák a spolu se svými bratry zde strávila celé dětství.
Vystudovala Gymnázium Na Zatlance.
Stejně jako Šárka tancovala dva roky ve Stodolanu, ale nakonec se vrátila do Lučinky, kde od r. 2007 působí jako vedoucí souboru, tanečnice dospělé složky a lektorka dětských skupin.

Péťa Hubáček

lektor Ševců, Formanů a Mlynářů, tanečník ze Sedláků, vedoucí Muzičky

Péťa se svou taneční kariérou začal v pražském souboru Jaro. Zde si ale nenašel kamarády, a tak ho osud zavedl až do Lučinky. Po dětských letech a zrušení souboru využil nabídky vrátit se do nově založené části pro dospělé, kterou už vedla Terka se Šárkou. Zanedlouho se ujal korepetice na dětských zkouškách a to už byl jen krůček k založení doprovodné kapely Muzička. Díky svým zkušenostem ze ZUŠ (obor klavír, zpěv sólový i sborový, hra na kontrabas a v orchestru) vše drží pevně ve svých rukách a z hudební stránky Lučinku dnes a denně drží nad vodou :-).